//
Výstupy projektu

Výstupy projektu

Výstupy tohoto projektu by se daly rozdělit do dvou skupin, a to na investiční (např. rozšíření sítě cyklostras o nové úseky na české straně nebo vybudování cyklostanice Guglwald na rakouské straně) a neinvestiční (k těm patří např. přeshraniční cyklogenerel, společný cykloportál či informační tabule a cyklomapy).

K hlavním výstupům patří především:

Cyklostezka v úseku Lipno přístav – Lipno hráz

V rámci projektu došlo k dostavbě posledního úseku cyklostezky o délce přibližně 1,6 km, propojující lipenskou hráz s obcí Lipno nad Vltavou. Celá polipenská cyklostezka vhodná pro pěší, in-line bruslaře i cyklisty nyní vede z Frymburka až na hráz Lipna a je nyní dlouhá cca 13 km, 3 m široká s kvalitním asfaltovým povrchem kopíruje levý břeh Lipna a nabízí nádherné výhledy na jezero a okolní lesy.

Cyklostezka Pasečná – státní hranice Rakousko

Nově vybudovaná cyklostezka vede z osady  Pasečná nedaleko Přední Výtoně na státní hranici s Rakouskem. Dvoukilometrový úsek je ideální spojnicí cyklotras mezi Lipenskem a příhraniční oblastí Mühlviertel v Rakousku.
Úsek rovněž navazuje na systém pěti navzájem propojených cyklotras na pravém břehu, který je se svými velmi málo frekventovanými silničkami doslova rájem pro cykloturisty (trasy č. 1019, 1020, 1021, 1022, 1033), cyklotrasy jsou prostřednictvím 3 převozů napojeny na páteřní cyklostezku na levém břehu.

Cyklogenerel Lipensko – Mühlviertel

Cílem „Cyklogenerelu Lipensko – Mühlviertel“ je popsat a vyhodnotit stávající stav rozvoje cyklistické infrastruktury na území příhraniční oblasti Lipenska (vymezené územím dobrovolného sdružení Svazek Lipenských obcí a dalších přidružených obcí) a hornorakouského Mühlviertelu a navrhnout možnosti pro další rozvoj cyklodopravy a cykloturistiky v řešeném území. Součástí cyklogenerelu je rovněž úpravy stávající sítě stezek a jejich doplnění ve vazbě na všechny stávající a plánované rozvojové záměry v území, včetně odpočinkových míst, značení a rozmístění mobiliáře.
Generel bude sloužit zejména Svazku Lipenských obcí a jeho jednotlivým členským obcím, dalším sousedícím obcím geograficky náležejícím k území mikroregionu (Rožmberk nad Vltavou, Světlík, Malšín, Bohdalovice, Želnava) a ostatním subjektům působícím v regionu, přičemž bude poskytovat souhrnný pohled na problematiku rozvoje cyklodopravy a potřebu její koordinace v rámci mikroregionu i ve vazbě na okolní oblasti.

Cyklostanice

Rakouská obec Schönegg  začala v roce 2010 s výstavbou cyklistické stanice Guglwald, jejíž součástí bylo vybudování zázemí pro milovníky cyklistiky v podobě WC, sprch a šaten. U cyklostanice bylo zároveň vybudováno parkoviště, kde můžete zanechat své vozidlo a vydat se dále na kole objevovat krásy okolí.

Přeshraniční cykloportál

Tento společný česko-rakouský  webový cyklistický portál je vytvořen na základě výsledků provedeného auditu stávajících cyklotras na obou stranách hranice (v Jihočeském kraji a hornorakouském příhraničí) a obsahuje tak aktuální informace o délce tras,  jak je která stezka náročná, zda je vhodná pro jednotlivce či rodiny s dětmi apod. Díky cykloportálu si bude moci každý zájemce “ušít” výlet na kole přesně na míru, podle jeho požadavků, možností a cyklistických schopností nebo si s jeho využitím naplánovat dovolenou v regionu.

 

 

 

 

Nejbližší plánované akce

  • Žádné události

Kalendář plánovaných akcí

<< Říj 2020 >>
PÚSČPSN
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Odběr novinek

Vložte svůj e-mail a klikněte na tlačitko "Přihlásit se k odběru"

Připojte se k 382 dalším odběratelům

%d blogerům se to líbí: