//
Aktivity projektu

Aktivity projektu

Snahou při přípravě projektu bylo nasměrovat jeho aktivity tak, aby byly jednak vzájemně provázány a zároveň reagovaly na turistický potenciál celé oblasti a významně tak přispívaly k rozvoji infrastrukturní vybavenosti v oblasti cykloturistiky i společné prezentaci  příhraničního regionu. Projekt proto vznikal v široké debatě všech partnerů z obou stran hranice a byly do něj zahrnuty aktivity, které jsou svým dopadem významné pro oba dotčené regiony a zajišťují vzájemné propojení turistických nabídek. Právě spolupráce partnerů z obou stran hranice by totiž měla přispět k tomu, aby stezky byly již v prvopočátku plánovány a budovány tak, aby v konečném důsledku bylo možné jezdit na výlety nejenom na české straně hranice, ale i na výlety po stezkách v sousedním Rakousku, které budou spolu s trasami na české straně v rámci projektu propojeny do zajímavých výletních okruhů. Výsledkem pak byl soubor aktivit jak investičních (budování cyklostezek, doplnění mobiliáře), tak marketingová opatření (společný cykloportál, cyklomapy a další marketingová opatření).

Jednou z hlavních aktivit projektu byla dostavba cyklostezky podél Lipenské přehrady v úseku Lipno přístav až na hráz Lipna a cyklostezky Pasečná – Rožnov (v katastrálním území Přední Výtoň), která zásadním způsobem přispěje ke zlepšení příhraničního napojení lokality Svatý Tomáš a Vítkův kámen. Na rakouské straně byla v obci Schönegg vybudována cyklistická stanice Guglwald s WC, sprchami, šatnami a parkovištěm. Ke zlepšení komfortu návštěvníků dané lokality byl na hraniční přechody umístěn mobiliář včetně informačních tabulí s mapou cyklotras a zajímavostmi z okolí.

Kromě uvedených investic byl v rámci projektu pro celé území Lipenska a sousedících regionů Rakouska proveden tzv. cykloaudit, který určil, jak je která stezka náročná, zda je vhodná pro jednotlivce či rodiny s dětmi, ale také které stezky jsou bezpečné a použitelné a které naopak vyžadují úpravy či změnu trasy tak, aby vyhovovaly bezpečnostním standardům a očekáváním návštěvníků. Sebrané údaje byly podkladem pro vytvoření cykloportálu, na kterém si může každý zájemce veškeré údaje najít a naplánovat si s jejich využitím svůj výlet či celou dovolenou v regionu. V neposlední řadě pak byly údaje vzešlé z auditu cyklotras podkladem pro přípravu a vytištění společné přeshraniční cyklistické mapy a výchozím zdrojem pro zpracování cyklogenerelu pro příhraniční území Lipenska. Ten bude do budoucna sloužit jako základní podklad pro jakékoliv plánování dalšího rozvoje cyklodopravy a cykloturistiky v území.

  

Nejbližší plánované akce

  • Žádné události

Kalendář plánovaných akcí

<< Říj 2020 >>
PÚSČPSN
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Odběr novinek

Vložte svůj e-mail a klikněte na tlačitko "Přihlásit se k odběru"

Připojte se k 382 dalším odběratelům

%d blogerům se to líbí: