//
Vltavská propagační cyklojízda

Vltavská propagační cyklojízda

Nadace Jihočeské cyklostezky v roce 2008 vytipovala a  v terénu i vyznačila linii sledující tok řeky Vltavy od jejího pramene až k soutoku  s Labem a nazvala jí Vltavská cyklistická cesta. Linie je vedena z Kvildy na Vyšší Brod, Český Krumlov, České Budějovice, Týn nad Vltavou, Orlík nad Vltavou a Štěchovice do Prahy a dál přes Kralupy nad Vltavou do Mělníka. Cyklisté ji poznají podle specifického loga, kterým je modrý trojúhelník se symbolem řeky a jízdního kola. Pro tuto linii byl Nadací vydán propagační materiál – třídílný informační soubor (zahrnující mapu, průvodce a atlas) s  cílem podpořit nárůst zájmu cykloturistů a podnítit zastupitele obcí a měst na trase ke společné aktivitě směřující k postupnému zkvalitňování technického stavu a vybavení této páteřní cyklistické cesty.

Vltavská cyklistická cesta je jednou z dálkových cyklotras, o jejíž vybudování v parametrech srovnatelných s německými nebo rakouskými cyklostezkami se snaží NJC spolu s partnery na trase. „Vybudovat kvalitní a bezpečnou trasu pro cyklisty je časově velice náročné,“ říká ředitel NJC Vladimír Votřel. „Nejdříve jsme museli zpracovat vyhledávací studii, která nám určila koridor, kudy může cesta vést, poté jsme vedli jednání s majiteli pozemků, abychom na některé úseky mohli připravit projekty a požádat o peníze na jejich financování,“ dodává Vladimír Votřel. Na Vltavské cyklocestě v Jihočeském kraji přitom už bylo vybudováno mnoho kilometrů nových cyklostezek.

Vzhledem k tomu, že Vltavská cyklistická cesta, která vede z jihočeských Loučovic až do středočeského Mělníku, se potáký s nepříliš velkým zájmem, rozhodla se ho Nadace podpořit a pravidelně tak pořádá tzv. propagační jízdu Vltavské cyklistické cesty, v rámci které mají příznivci cyklistiky příležitost poznat terén a přijít tak této cyklocestě “na chuť”. Cílem celé této akce je jednak podpořit nárůst zájmu cykloturistů o tuto linii a zároveň podnítit zastupitelstva obcí a měst na linii ležících ke společné aktivitě směřující k postupnému zkvalitňování technického stavu a vybavení této páteřní cyklistické cesty.

Vltavská cyklistická cesta je dlouhá celkem 456 km a vede příjemnou až malebnou krajinou, převážně mírně zvlněným terénem. Porvch je značně variabilní, převažuje asfalt, nechybí ani šotolina a občas se octnete jen na vyježděné pěšině. V celé své délce je však cyklocesta, při troše poroznosti, bezpečně a pohodlně sjízdná i na trekovém kole.

Projekt vltavské cyklostezky podporuje i Jihočeský kraj. Propagační jízdy se účastní vždy několik desítek nadšenců, na kola zpravidla usednou i starostové obcí ležící na trase, úředníci, hejtman Zimola nebo šéf Nadace Jihočeské cyklostezky a společně tak celou vltavskou cestu během několik dní pokoří. Pokud máte zájem se k nám letos přidat, sledujte pravidelně stránky Nadace, kde Vás prostředictvím kalendáře budeme o této  i jiných akcích  včas informovat.

 

Nejbližší plánované akce

  • Žádné události

Kalendář plánovaných akcí

<< Lis 2020 >>
PÚSČPSN
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Odběr novinek

Vložte svůj e-mail a klikněte na tlačitko "Přihlásit se k odběru"

Připojte se k 382 dalším odběratelům

%d blogerům se to líbí: