//
Cykloportál Jihočeského kraje

Cykloportál Jihočeského kraje

V roce 2008 provedla Nadace Jihočeské cyklostezky audit veškeré cyklistické infrastruktury v Jihočeském kraji. Tímto projektem byla vytvořena rozsáhlá, přesná a aktuální databáze cyklistické infrastruktury v elektronickém prostředí, která se stane součástí krajského geografického informačního systému (GIS). Databáze bude pravidelně aktualizována a nebude sloužit jenom potřebám periodických oprav a doplnění cyklistického značení, ale bude podkladem pro projektovou činnost, pro potřeby územního plánování nebo pro aktualizaci dat při mapové ediční činnosti.

Databáze cyklistické infrastruktury Jihočeského kraje se rovněž stane základním zdrojem pro vytvoření jedinečného cyklistického internetového portálu. Tento portál poskytne uživateli pohodlný přístup k informacím o cyklistické infrastruktuře v rámci celého kraje, bude umět pomoci při plánování tras cyklo výletů, prozradí uživateli vše o jím zvolené cyklistické trase počínaje náročnosti a doporučením typu kola, přes upozornění na nebezpečná místa či úseky, až po seznam přírodních a historických zajímavostí nebo možností ubytování a stravování na trase.

Výše uvedená projektová aktivita byla kladnou inspirací pro hornorakouské partnery a v rámci projektu podpořeného z operačního programu EÚS Rakousko – Česká republika bude mj. proveden v oblasti hornorakouského příhraničí audit cyklistických tras analogický s jihočeským auditem. Díky takto získaným datům bude možno internetový cykloportál rozšířit na území hornorakouského příhraničí.

Tento internetový cykloportál se stane významnou pomůckou celé cyklistické veřejnosti nejenom jihočeské. Doufáme, že i významným marketingovým nástrojem, který do našeho regionu přiláká zájemce o cykloturistiku z jiných krajů, ale i od jižních sousedů a pomůže Jihočeský kraj představit jako region přátelský k cykloturistice a šetrné turistice vůbec.

 

Kalendář plánovaných akcí

<< Kvě 2018 >>
PÚSČPSN
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Odběr novinek

Vložte svůj e-mail a klikněte na tlačitko "Přihlásit se k odběru"

Připojte se k 340 dalším odběratelům

%d blogerům se to líbí: