//
you're reading...

Aktuality

Testovací provoz Mapového cykloportálu Jihočeského kraje!

Jednou z významných rolí Nadace Jihočeské cyklostezky je správa a údržba cykloznačení na území Jihočeského kraje. K tomu, aby bylo možné cykloznačení udržovat v pokud možno optimálním stavu, je Nadací a její pracovní skupinou prováděn každoročně tzv. cykloaudit, v jehož rámci skupina proškolených cyklistických nadšenců (auditorů) projede všechny trasy v regionu a zkontroluje v jakém jsou stavu, zda se někde nenacházejí problémová místa, v jakém stavu je značení, zda někde není poškozené apod.

Aby byla práce auditorů co nejefektivnější a abychom drželi krok s dobou :-), snaží se Nadace pro svoji práci v maximální možné míře využívat moderní technologie, které usnadní sledování všech výše uvedených dat online s možností zadání údajů přimo v terénu, ale také usnadní jejich vizualizaci a prezentaci jak všem partnerským a dotčeným subjektům, tak široké veřejnosti.

V průběhu let 2015 a 2016 tak Nadace ve spolupráci s vybraným dodavatelem – společností ARCDATA PRAHA – vytvořila a spustila vlastní mapový portál, který bude sloužit jak pro správu a údržbu cyklotras a cyklostezek v Jihočeském kraji, tak pro prezentaci dat veřejnosti a zejména cyklistům.

S ohledem na množství dat, které Nadace o jednotlivých trasách, úsecích a infrastruktuře kolem tras sleduje, by měl portál ve své finální podobě umožnit cyklistům plánování tras cyklovýletů, vyhledat údaje o nejbližší infrastruktuře v okolí dané trasy (servis, odpočívadlo, mapa, ubytování, cyklopůjčovna apod.), a prozradí uživateli vše o jím zvolené cyklistické trase počínaje náročnosti a doporučením typu kola, přes upozornění na nebezpečná místa či úseky, až po seznam přírodních a historických zajímavostí na trase. Samozřejmostí je plný responsivní design aplikace a podpora zobrazení jak na PC, tak na mobilních zařízeních.

Mapový cykloportál je prozatím v testovací fázi, která slouží zejména pro vyzkoušení jakou formou a v jakém rozsahu lze jednotlivá data publikovat a zjištění, jakým způsobem by se měl systém do budoucna rozšiřovat, jaká data by bylo vhodné doplnit, případně jaká data jsou naopak nadbytečná. V plánu je rozšířit portál zejména o funkci plánování tras a vyhledávání tras podle atributů a informací o jejich okolí. Probíhají rovněž jednání o rozšíření dat o rakouské příhraničí či nabídnutí možnosti využití cykloportálu městy v regionu pro plánování a správu cyklotras a cyklostezek na jejich území. Budeme proto rádi za jakékoliv náměty, připomínky a komentáře, které bychom mohli zohlednit.

Bližší informace a odkaz na aplikaci naleznete zde

Pokud se chcete rovnou podívat na první verzi aplikace určené pro veřenost klikněte zde.

 

Kalendář plánovaných akcí

<< Čvc 2020 >>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Odběr novinek

Vložte svůj e-mail a klikněte na tlačitko "Přihlásit se k odběru"

Připojte se k 380 dalším odběratelům

%d blogerům se to líbí: