//
you're reading...

Aktuality

Síť jihočeských cyklostezek se znovu rozšíří

Jižní Čechy čeká další zkvalitňování cyklistické infrastruktury. Podle ředitele Nadace Jihočeské cyklostezky Jana Vláška se mohou sportovci i turisté v budoucnu těšit na lepší spojení například Českých Budějovic s Holašovicemi. Změny se připravují i na Vltavské cyklistické cestě. Vzniká i nový internetový portál určený pro cyklisty.

 

Základní, takzvané páteřní perfektně značené cyklotrasy vedoucí ideálně mimo silnice určené pro motorová vozidla a na ně navazující vedlejší cyklostezky křižující všechny regiony. Tak vypadá zjednodušená mapa tras určených cyklistům v jižních Čechách. Jejich síť by se měla podle ředitele Nadace Jihočeské cyklostezky dál systematicky rozvíjet. „V letošním roce jsme finančně podpořili například projektovou přípravu cyklostezky z Českých Budějovic do Holašovic. Správní rada se tak snaží jak oživovat některé z regionů, tak vycházíme i z požadavku návštěvníků. Právě cykloturistika totiž patří mezi hlavní lákadla kraje,“ vysvětluje Jan Vlášek.

Dalším podpořeným projektem je projektová příprava změn klíčové páteřní Vltavské cyklistické cesty. „Rádi bychom Vltavskou cyklistickou cestu o něco více zpříjemnili. Patří mezi extrémně vytížené a od úprav si slibujeme zejména větší spokojenost cykloturistů, kteří rádi jezdí delší trasy, ale také místních, kteří její části využívají při dojížďce do škol a zaměstnání“ říká Jan Vlášek.

Na rozvoji cyklostezek se největší měrou podílí Jihočeský kraj a jednotlivá města a obce. Ty do pokladny nadace přispívají podle počtu svých obyvatel. Klíčovým firemním dárcem je společnost ČEZ. „V letošním roce jsme Nadaci přispěli půl milionem korun. Sami vidíme, že tento typ turistiky funguje, jen na naše temelínské infocentrum letos dorazilo přes 9000 cyklistů. Navíc jde o spojení zdravého životního stylu a podpory regionu,“ zdůvodnil podporu Petr Šuleř z Jaderné elektrárny Temelín.

Kromě financování projektové přípravy cyklostezek, osvětových a propagačních akcí a obnovy značení připravuje Nadace Jihočeské cyklostezky i internetový Cykloportál Jihočeského kraje. Slibuje si od něj shrnutí nabídky cyklotras a zjednodušení plánování sportovních akcí i rodinných výletů. Plně fungovat by měl začít v roce 2018.

Nejbližší plánované akce

  • Žádné události

Kalendář plánovaných akcí

<< Led 2020 >>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Odběr novinek

Vložte svůj e-mail a klikněte na tlačitko "Přihlásit se k odběru"

Připojte se k 372 dalším odběratelům

%d blogerům se to líbí: