//
you're reading...

Aktuality

Cyklotrasa není cyklostezka. Na Šumavě varují před auty značky

Na Šumavě osazujeme nové značky, které upozorňují na provoz lesní techniky na cyklotrasách. Při montáži nás doprovázela Česká televize, která o bezpečnosti na cyklotrasách natočila reportáž. Dbejte i vy zvýšené opatrnosti.

 

Na reportáž se můžete podívat zde.

 

Zdroj: ČT24, 1. srpna 2016
Počet úrazů cyklistů na Šumavě je už teď srovnatelný s celou loňskou letní sezonou. Zranění přibývá i kvůli nevědomosti. Na lesních cestách totiž mnohdy cyklisty překvapí provoz aut nebo lesní techniky. Cyklistické trasy na Šumavě se tak osazují novými značkami.

„Většina cyklistické veřejnosti si plete cyklostezky, kde se mohou pohybovat pouze cyklisté a pěší, s cyklotrasami, což jsou pouze vyznačené linie po stávajících komunikacích,“ podotýká ředitel Nadace jihočeské cyklostezky Jan Vlášek.

Právě tato nadace ve spolupráci s podnikem Lesy České republiky začala osazovat trasy na Šumavě žlutými cedulemi, které varují před provozem aut. I když se cyklotrasou snaží vyhnout provozu na hlavní cestě, pořád platí pravidla jako na silnici.

 

Zraněných cyklistů je více než pěších 

Potíže cyklistů potvrzují statistiky záchranářů. I letošní léto je plné úrazů. Ačkoliv se prázdniny teprve přehouply do druhé poloviny, počet úrazů cyklistů je už na Šumavě srovnatelný s celou loňskou letní sezonou. Ve statistikách vedou před chodci, loni dokonce předčili v úrazech pěší až dvojnásobně.

„Když to srovnám s ostatními horami, tak Jeseníky nebo Krkonoše mají méně úrazů než Šumava,“ uvedl záchranář ze šumavské horské služby Dalibor Carda.

K opatrné jízdě teď speciální cedule nabájí na trasách na Lipensku a Třeboňsku, které jsou cyklisty na jihu Čech nejvíce oblíbené. Postupně se ale budou rozšiřovat i do dalších míst v kraji.

Nejbližší plánované akce

  • Žádné události

Kalendář plánovaných akcí

<< Led 2020 >>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Odběr novinek

Vložte svůj e-mail a klikněte na tlačitko "Přihlásit se k odběru"

Připojte se k 372 dalším odběratelům

%d blogerům se to líbí: