//
you're reading...

Pro informaci

Bezpečnost při jízdě na kole

Stejně jako v případě předchozího příspěvku i nyní příspěvek souvisí s nárůstem cyklistů v důsledku slunečného počasí a tím i nárůstu provozu na cyklostezkách a cyklotrasách. Nezapomínejte na používání ochranných pomůcek, můžou vám v případě kolize zachránit život.

 

Zdroj: Novinky.cz, 5. června 2015
Autor: Ludmila Žlábková, Právo
FOTO: Policie ČR – ilustrační foto

 

V Hradci Králové se srazili dva cyklisté, žena bez přilby je v kritickém stavu
K vážné nehodě došlo ve čtvrtek před 18. hodinou na cyklostezce v centru Hradce Králové, kde se srazili dva cyklisté. Devětatřicetiletou ženu v kritickém stavu musela z místa odvézt rychlá záchranná služba do nemocnice.

„Operátorka nejprve radila po telefonu ochotným svědkům události, jak poskytnout první pomoc. Naše posádky k nehodě dorazily již za necelých pět minut od přijetí tísňové výzvy. Na místě nalezly zraněnou mladou ženu v hlubokém bezvědomí a bezprostředním ohrožení života,“ uvedl mluvčí záchranky Ivo Novák.
Záchranáři napojili zraněnou cyklistku na umělou plicní ventilaci a stabilizovali její životní funkce. Poté ji v kritickém stavu a s vážným poraněním hlavy převezli do traumacentra královéhradecké Fakultní nemocnice.
Přilba mohla pomoci
„Také druhého zraněného, padesátiletého muže, naše posádky po vyšetření a základním ošetření na místě nehody převezly do nemocnice,“ dodal Novák.
„Jak jsme již mnohokrát u podobných úrazů uváděli, celkovou závažnost zdravotního stavu mohlo pozitivně ovlivnit užití cyklistické přilby,“ varuje mluvčí.
Celá věc je nadále v šetření policie.

Zdroj:
http://www.novinky.cz/krimi/371481-v-hradci-kralove-se-srazili-dva-cykliste-zena-bez-prilby-je-v-kritickem-stavu.html

Nejbližší plánované akce

  • Žádné události

Kalendář plánovaných akcí

<< Aug 2019 >>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Odběr novinek

Vložte svůj e-mail a klikněte na tlačitko "Přihlásit se k odběru"

Join 382 other subscribers

%d bloggers like this: