//
you're reading...

Pro informaci

V novém parku na Máji létají zkušení bikeři, přes překážky jezdí i děti

Bikeři sobě. Na budějovickém sídlišti Máj o víkendu slavnostně otevřeli nový bikepark. Hlavní zásluhu na tom mají nadšenci, kteří na projektu zdarma pomáhali.

O tom, že podobné sportoviště v krajském městě chybělo, svědčil obrovský zájem. Zahájení provozu se v sobotu účastnilo několik desítek cyklistů – od začínajících dětí až po ostřílené borce.

„Podobný areál jsme potřebovali, nebylo tu kde pořádně jezdit. Tohle je super,“ chválil v sobotu nadšeně 16letý biker Petr.

Nový bikepark zabírá plochu dvou tisíc metrů čtverečních, trať se na ní klikatí v délce 150 metrů. Jsou tu ale různé varianty a odbočky a dá se jet i v opačném směru. Takže jezdci se tu opravdu vyřádí.

Trať na stejném místě byla, jenže vznikla tak nějak samovolně, nikdo se o ni nestaral ani na ní nebyly zajímavé prvky.

„Bylo to tu dost zanedbané a zarostlé, takže se tu moc jezdit nedalo. Přišli jsme proto s nápadem, že by se to dalo za poměrně nízké náklady zprovoznit. Nečekali jsme však, že to bude stát tak obrovské úsilí,“ vyprávěl jeden z autorů bikeparku Pavel Schwarz.

Areál totiž nebyl v majetku města, patřil státu. Vyřízení všech formalit zabralo dva a půl roku. Samotná stavba pak trvala pouhý týden. Nyní se jedná o veřejné sportoviště, které provozuje město. Vstup je volný.

Příprava tratě s překážkami a skoky znamenala zemní práce, úpravu povrchu a hlavně odvodnění celého prostoru. Normálně by takový areál vyšel na 140 tisíc, tenhle byl mnohem levnější, bikeři si ho navrhli sami a spoustu práce tady udělali dobrovolníci.

„Stavěli jsme to tak, aby to bylo pro co nejširší veřejnost. Jak pro pokročilejší bikery, tak pro začátečníky i malé děti. Třeba na pumptracku se děti pohoupou a ti, co to umí, to zvládnou projet rychle. Je to zábava pro všechny věkové i výkonnostní kategorie,“ popsal Schwarz.

Pumptrack je v podstatě zvlněná trať, při jejímž projíždění biker používá pohyby nahoru a dolů, a tím zrychluje. Je to dobré na fyzičku i k vytrénování rovnováhy na kole.

„Kdo se na tomhle vyjezdí, tak mu to bude ku prospěchu ve všech oblastech cyklistky,“ dodal Schwarz, sám nadšený biker a jeden z provozovatelů budějovického obchodu FR Bikes.

Zdroj:http://budejovice.idnes.cz/novy-bikepark-v-budejovicich-di4-/budejovice-zpravy.aspx?c=A140407_131246_budejovice-zpravy_khr

Kalendář plánovaných akcí

<< Čvc 2019 >>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Odběr novinek

Vložte svůj e-mail a klikněte na tlačitko "Přihlásit se k odběru"

Připojte se k 370 dalším odběratelům

%d blogerům se to líbí: